• نویسنده: Administrator
  • 172

 در سال 2016، مرکز خبری اینترنتی FBI، تعداد 298.728 شکایت از کاربران اینترنت که به تخمین بیش از 1.3 میلیارد بودند را پردازش کرد. نتایج این پردازش ها در سال 2017 که دو حمله ی بزرگ باج افزاری داشت، به مراتب بیشتر این عدد بود.


با توجه به افزایش تعداد جرایم و حملات اینترنتی و پیچیدگی و پیشرفته شدن آنها، خطرات استفاده از اینترنت بسیار زیاد است. همانطور که میدانید 6 فوریه روز اینترنت امن نام گذاری شده است. در حال حاضر احتمالا شما اصول پایه برای حفاظت امنیت اینترنت خود برقرار میکنید، از یک نرم فزار امنیتی مطمئن استفاده کرده و در مواقع لزوم آنرا بروزرسانی میکنید، و هیچوقت از یک رمز عبور قوی برای بیش از یک حساب کاربری کلیدی خود استفاده نمیکنید.

اگر این ها وصف حال شما باشند، میشود گفت که در زمان آنلاین بودن و استفاده از اینترنت، تا حدودی امنیت دارید. اما ما در اینجا پنج روش دیگر برای حفظ حریم خصوصیتان ارائه داده ایم که پیشنهاد میکنیم آنها را از دست ندهید.

1- برخی از موارد پایه و اساسی ژرا بیاموزید.

تام ون د ویل، مشاور امنیت اصلی F-Secure توضیح میدهد:

مغز انسان در دسترسی به خطرات بزرگ نیست، ما بر روی خطرات حساس شویم در صورتیکه اصول اولیه را نادیده میگیریم (مثل قفل نکردن گوشی یا ترک کردن آن در یک مکان ). OPSEC یا Operations Security فرایند محافظت از چیزهایی است که برای شما ارزشمند هستند مانند دستگاه های شما و حریم خصوصیتان. اما نکته ی مهم این است که شما وسایل خود را بعنوان یک هدف آسان برای مجرمان قرار ندهید.  با توجه به اینکه میلیار ها نفر از ما با سیستم های شخصیمان مسافرت میکنیم و یا آن ها را در زمان های مختلف به مکان های مختلف حمل میکنیم، بهتر است نکات OPSEC را یاد بگیریم.


2- از نرم افزار هوشمند استفاده کنید.

طبق توصیه ی کارشناسان نرم افزار های امنیتی، یکی از موارد لیست شده برای حفظ امنیت، استفاده از نرم افزار های امنیتی برای حفاظت از اطلاعات میباشد.  و یکی دیگر از موارد بسیار مهم داشتن یک نرم افزار مدیریت رمز عبور است که به شما اطمینان دهد امنیت حساب های کاربری تان بطور کامل برقرار است.
با توجه به پیشرفت نرم افزار های امنیتی امروزه این گزینه نیز جزء آپشن های بسیاری از این نوع نرم افزار ها برشمرده میشود.

3- فرض کنید دیگران از اطلاعات شما محافظت نمی کنند.

هر کسی که از وب استفاده می کند می تواند یک هدف برای جنایتکاران آنلاین باشد و هر کسی که مقدار زیادی از داده ها را ذخیره می کند قطعا یک هدف است. نقض اطلاعات در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین خطرات در جهان در نظر گرفته می شود و احتمالا شما قبلا توسط یکی از آنها مورد حمله قرار گرفته اید یا در نهایت خواهید بود. همیشه اطلاعات خود را چک کنید و فکر کنید که انجام چه عملیاتی میتواند انجام دهید تا خطرات خود را به حد اقل برسانید؛ برای مثال: توجه کنید که ایمیل شما عمومی نیست، برای هر یک از حساب های مهم خود یک رمز منحصر بفرد تعریف کنید.

4- یک مرورگر داشته باشید که تمام خریدها و عملیات بانکی را در آن انجام دهید.

تمرکز کردن روی یک نقطه به ما کمک می کند تا از بسیاری از خطرات آنلاین جلوگیری کنیم. متاسفانه، وب طراحی شده است تا ذهن شما را جذب کند و آن را در یک میلیارد جهت مختلف ارسال کند. به همین دلیل مشاور امنیتی F-Secure "شان سولیوان"، توصیه می کند که یک مرورگر را (به عنوان مثال فایرفاکس) نصب کنید و به طور انحصاری برای هر چیزی که شامل پول است مانند خرید و یا عملیات بانکی، استفاده کنید. تمام رسانه های گشت و گذار و اجتماعی خود را در مرورگرهای دیگر خود ترک کنید. این یک تاکتیک امنیتی هوشمند است.

5- کلاهبرداران را از طریق ایمیل به زندگی خود دعوت نکنید.

پس از سالها، هنوز ایمل، یکی از ساده ترین راه های ورود جنایتکاران به رایانه های شخصی ما ست. بیشتر پیوست ها در ایمیل های اسپم حاوی تروجان ها هستند. برای جلوگیری از باز شدن هرزنامه هر کاری که می توانید انجام دهید و از مهترین کارها، باز نکردن ایمیل های ناشناس و پیوست هاست.

فروشگاه سافت بازار بزرگترین و کامل ترین مرکز ارائه انواع نرم افزاردر ایران میباشد، شما میتوناید در هر نقطه از ایران نرم افزار های کاربردی، سیستمی، آموزشی، امنیتی، دانشگاهی و ... را در سافت بازار تهیه بفرمائید. سافت بازار همینطور با ارائه محصولات دیجیتال تجربه متفاوتی را در خرید محصولات اسوس، سامسونگ، هوآوی، آی لایف و... را در اختیار کاربران خود قرار داده است. سافت بازار با ارائه روش های نوین در فروش نرم افزار و در راستای سیستم مشتری مداری خود اقدام به ارائه خدمات پس از فروش برای نصب تمام نرم افزار های روی وب سایت و همینطور پشتیبانی آنلاین و تلفنی به جهت کاربرد های حرفه ای نرم افزار به مشتریان خود نموده است.

کلیه کالاها و خدمات سافت بازار، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.